Prostatit için en iyi ilaçlar

erkeklerde prostatit ilaçları

Modern tıp, sunulan çok çeşitli araçlardan erkeklerde prostatit için en iyi ilaçları seçmenize izin verir.

Kafalarını karıştırmamak için, popüler ilaçların her birinin incelemelerini ayrıntılı olarak incelemek ve hastalığın varlığını dikkate alarak prostat bezini iyileştirmek için en iyi yöntemlerin bir derecelendirmesini oluşturmak faydalı olacaktır.

Prostatit için en iyi tedavi

Hangi ilaçlar prostatiti durdurur veya tamamen iyileştirir? Bir doktorun muayeneden sonra bir hastaya tedavi için reçete yazabileceği modern ve popüler araçların bir listesini düşünün.

Prostatit hapları

Geniş spektrumlu antibiyotikler en çok prostatitin tabletlerle tedavi edilmesi alanında talep görmektedir. Doğrudan iltihabın odağına etki ederler ve patojenik mikroorganizmaların genitoüriner sistemin organlarında çoğalmasına ve yıkıcı faaliyetlerini geliştirmesine izin vermezler.

Erkeklerde prostatit tedavisine yönelik ilaçlar, doktorun takdirine bağlı olarak aynı tedavi programı dahilinde birleştirilebilir. Randevu, toplanan anamnez ve elde edilen laboratuvar testleri esas alınarak yapılır.

erkeklerde prostatit tedavisi için haplar

Birinci seçenek ilaçlar her zaman penisilinler, makrolidler ve tetrasiklinlerdir. Piyasada çok sayıda ticari isim altında bilinirler ve buna bağlı olarak bir veya daha fazla fiyat kategorisine girerler.

Ancak bu, en pahalı ilaçların en etkili ilaçlar olduğu anlamına gelmez. Ürolojide talep gören birçok ilaç, hastayı ciddi bir şekilde dışarı atmaz. Tabii ki, hastalığın ilerlemeyen bir formu olan bir üroloğa dönmesi şartıyla.

Adrenerjik bloke ediciler ayrıca genellikle bir terapötik kür seçerken reçete edilir. Erkeklerde akut prostatitin tedavisi için bu tür ilaçlar, üretranın prostat bezinin iltihaplı dokuları arasında sıkıştığı durumlarda idrara çıkma sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Prostatın düz kaslarının kasılmasını engelleyen haplar yardımcı ilaçlar olarak reçete edilebilir. Kasık bölgesinde şiddetli ağrı ve idrara çıkma problemleri yaşandığında bu gereklidir.

En popüler prostatit hapları:

  • ağrı kesiciler;
  • anti-enflamatuar;
  • antispazmodikler;
  • alfa engelleyiciler /

Prostatitten süpozituvarlar

Fitiller genellikle prostatın kronik ve akut enflamasyonunun tedavisi için reçete edilir (fitillerin prostatiti önlemek için de kullanılabileceğini unutmayın).

Bu ilaç salımı şekli, aktif maddelerin etkilenen organın dokularına daha iyi nüfuz etmesini sağlar. İlaçların tablet formlarına göre asimilasyonunda da bir avantaj vardır.

prostatit tedavisi için rektal fitiller

Antiviral ilaçlar çoğunlukla fitil olarak üretilir. Viral enfeksiyonla vücudun enfeksiyonundan kaynaklanan prostat iltihabıyla mücadelede etkilidirler. Enfeksiyonun yukarı yönde bulaşması olabilir.

Örneğin, enfekte bir partnerle korunmasız cinsel ilişki sırasında. Havadaki damlacıklar tarafından vücuda giren bir virüsün nüfuz etmesi de mümkündür ve prostat bezinde bir kan akışı sona erer.

Prostatit için fitillerin avantajı, enfeksiyona duyarlı organ üzerinde hedeflenen eylemde yatmaktadır.

Prostatit için fitiller farklı bir temelde üretilir. Şunları yapabilirler:

  • Enflamasyonun kaynağıyla savaşın;
  • Prostat bezinin aktivitesini uyarın;
  • Patojenik bakterilerin büyümesini kısıtlayın;
  • Mantar enfeksiyonlarını tedavi edin;
  • Bir alevlenme veya taşlaşmış durgunluk sırasında prostat bezinin işlevselliğini azaltın;
  • Ağrılı ve rahatsız edici hisleri azaltın.

Erkeklerde akut prostatit için fitiller çok ciddi ve etkili bir ilaç olabilir. Bu formda, hastalığın akut seyri için ilk yardım aracı olan antibiyotikler de üretilir.

Ancak bu tür ilaçları yalnızca bir doktor reçete edebilir. Bazılarının eczanelerden reçetesiz olarak dağıtılmasına rağmen.

Diyet takviyeleri

Erkeklerde kronik prostatitin tedavisine yönelik ilaçlar, spektrumlarında ve biyolojik yapıdaki çeşitli kompleksleri içerir. Dar bir şekilde hedeflenebilirler.

Bunlar, sığırların prostat bezinden elde edilen bir ekstrakt temelinde üretilen besin takviyeleridir. Doğrudan erkek prostatı üzerinde etkili bir şekilde etki ederek uyarıcı ve onarıcı bir etki sağlarlar.

Bu ilaçlar vücudun doğal kaynakları kullanarak hastalıkla baş etmesine yardımcı olur ve istenmeyen yan etkileri yoktur. Almak için tek kısıtlama, gıda takviyesinin herhangi bir bileşenine bireysel hoşgörüsüzlük olabilir.

prostatit ilaçlarla nasıl tedavi edilir

Bir kişinin bağışıklık, endokrin ve genitoüriner sistemlerinin işleyişini normalleştirmeyi amaçlayan diyet takviyeleri ve vitamin kompleksleri de prostatit tedavisinde çok etkili bir yardımcı olarak kabul edilir.

Vücudu bir bütün olarak güçlendirerek ilaçların hastalıkla daha iyi başa çıkmasını sağlar.

Yiyeceklere vitamin takviyeleri, prostatit tedavisi için yoğun bir tedavi programından sonra vücudun iyileşmesine de yardımcı olur. Onlar için fiyatlar oldukça yüksek olsa da prostatiti tedavi ederken sağlığınızdan tasarruf etmemelisiniz.

Prostatit için en iyi ilaçları kendiniz aramamalısınız ve bunları kendiniz almalısınız, her durumda, uzman doktor sizin için en iyi seçeneği seçecektir. Sağlıklı olmak!

11.01.2021